Home Jídlo Banána bread s fíky a mascarpone

Banána bread s fíky a mascarpone

by Veronika 1.10.2019 1 comment

Bananový chlebíček, banánový chleba. Kdy se stalo, že neexistuje český ekvivalent, který netrhá ušní bubínky? Ze slova chlebíček mi vyskakuje kopřivka a banánový chleba? Kam se vytratila jemnost? Jednoduše, anglicky: banana bread! (a SEO čitelnost mi právě spadla o 50 %)

Takže je to banana bread. Jinak než anglicky to jednoduše nejde. Jednoduchá, spíše nezdravá buchta. Mýtičnost ohledně banana bread, pod kterým se skrývá elixír mládí, zdravost a krásná pleť, ehm, tak trochu jsem si to představovala. Ne, je to obyčejná buchta, která je výborná, vláčná, jednoduchá. Superlativ bych našla nespočet víc, ale taky jedno hlavní negativum. Není TAK zdravá, jak si pod pojmem „banánový chlebíček“ představíme. Každopádně je to super způsob, jak použít starší přezrálé banány, které nejsou oku ani jazyku lahodící.

Jak na to?

Připravte si:

220 g špaldové mouky

70 g kokosového tmavého cukru

125 g másla

400 g měkých banánů

1 prášek do pečiva

2 vejce

skořice

hrstka vlašských ořechů

případně: kokos, čokoláda, granátové jablíčko

Postupujeme:

Nejprve společně šlechačem rozšleháme vejce společně s cukrem a máslem. Poté postupně přidávejte mouku tak, aby nevznikly hrudky. Banány po menších částech zapracováváme do těsta. Přidáme prášek do pečiva, skořici a vlašské ořechy.

Banana bread je úžasně variabilní a můžete si jej dotvořit podle toho, co máte rádi nebo máte navíc v lednici. Občas přidám čokoládu na vaření, která se krásně rozteče, jindy kokos nebo pekanové ořechy – pokud chci být hodně fancy a chtějí se mi za ně utrácet peníze, haha.

Chlebíček vložíme do rozpálené trouby na 180 stupňů. Kontrolujte, zda je upečený i uvnitř špejlí. Náš vláčný výtvor bude hotov cca po 35 minutách.

Ke stolu!

Jak banana bread jíst? Někdo jej preferuje samotný jako buchtu ke kávě. Babana bread je krásně vláčný a není to žádná suchá bábovka, která vám bude odpadávat od pusy.

Já jsem zvolila využila období, kdy se v Česku dají sehnat krásné chutné fíky a spolu s mascarponem a trochou medu to bylo dost mňam!

Doporučuju banana bread dát na pár vteřin do toustouvače a udělat si krásný ráno s burákovým máslem, banánem a ořechy.

Nebo vyzkoušejte banana bread s lesním ovocem.

Dobrou chuť!

You may also like

1 comment

Štěpánka Tučková 11.6.2020 at 17:02

Mnam, vypadá skvěle. Někdy zkusím. 🙂 díky za tip!
Měj se hezky, Štěpánka
http://www.corculum.blogspot.com

Reply

Leave a Comment