Home Místa Kavárny, restaurace – Slovinsko a kousek Rakouska

Kavárny, restaurace – Slovinsko a kousek Rakouska

by Veronika 17.8.2016 1 comment

Baví nás cestovat, objevovat a jíst. No a to bychom nebyli my,  kdyby jsme si to nespojili. Projeli jsme krásná místa na Slovinsku, Rakousko jsme projeli na kole (to už bylo trochu krušnější). A vždy s nějakou zastávkou na jídle. No a ty nejzajímavější jsme jako freaci fotili. Baví nás hodnotit kavárny, jak by měla vypadat obsluha, jaký by měl být servis a tak  –  no mně asi víc kriticky než Matěje. A tak „zavádíme! novou kategorii. Třeba zrovna teď se děje něco převrtnýho a jednou z nás budou uznávaní recenzovači. Lidi budou dávat na náš názor a podniky se nás obávat! 😀 (well, nope, dream on)

_MG_8541

Old school taverna

 

A ke Slovinsku – po prohledání internetu ohledně kaváren jsme byla celkem nespokojená. Žádná kavárna a restaurace, která by se mi vyloženě líbila. A pokud ano, tak byla na Slovinsko dost předražená. Takže jsem jela naslepo, což opravdu nemám ráda. 😀 Ale! Lublaň překvapila – plno útulných kavárniček podél řeky, nebo v malých uličkách. Takže no worries, tam se vždy něco najde!

 

Barbarella

Smoothie bowl

Mě osobně nejvíc zaujala nová kavárna hned v centru města. Na to, kde se kavárna nachází, ceny byly víc než přijatelné – cappuccino za 1,40, lungo kolem eura a nádherně vypadající dorty pod 5 eur. Nabídku jídel nemají velikou – spíše se orientují na zajímavé kombinace sandwichů apod. Z kavárny jde hodně cítí inspirace kuchařkou Lahodně s Ellou, kterou měli vystavenou i na pultu.  No a pak nej-le-pší smooothie bowl. Z ní jsme se najedli dobře oba dva.

 

 

Topová Zmrzlina

A kam na zmrzlinu? Jendoznačně do Romantiky. Jediné, co jsme mohli vytknout, byl jen ten název.  Kopeček stojí 2,20, což je trochu více, než normálně (což může být i plus, protože jsme tam nebyli pořád a nebudem (zas tak) tlustí). Výhodou určitě je, že se kopečky dají půlit –  za 1 kopeček 2 příchutě. Toho jsme samozřejmě využili – Matěj si dal Earl grey a okurku s limetou. Já si dala Dýňovou se semínky a cottage sýr s estragonem. A dojmy? Lepší zmrzlinu jsem v životě neměla. Zmrzliny mají hodně netradiční , ale i klasika jako mango, vanilka a pod. se tu najdou. Za nás ano! <3

Burgerista

Z dalsích měst, výletů, jidel nás zaulajal Burgerista v Salzburgu. Jedná se o síť burgráren hlavně v Rakousku (např. ve Vídni atd.). Na Burgeristu jsme narazili úplnou náhodou a první, co nás upoutalo, byl samozřejmě interiér. Hravý, nepřeplácaný, nápaditý ve stylu fastfoodu. Objednáte, dostanete pípák a poté si pro jídlo dojdete. Burger sám o sobě byl super. Můžete vybírat buď ze stálé nabídky, která je sama o sobě dost dobrá a nebo když vás nápady kuchařů z Burgeristy omrzí, můžete si vytvořit vlastní burger (Za nás nejlepší věc na světě). A na každém stole je vždy asi pět dalších omáček, které si můžete do jídla přidat, což se nám moc líbilo.

Triglav

A aby, to nebylo jenom o jídle, tak ve Slovinsku jsme byli pár dní v Triglavském národním parku. Po dvou dnech je to určitě na našem must go again. Užasná příroda, kruté kopce, nepředstavitelně čistá voda v jezerech a řekách. Z toho co jsme viděli rozhodně vítězí soutězka Vintgar. Inspirujte se fotkama jeďte tam a po cestě zpátky se stavte v Ljubljani :).

 

 

PS: Mariboru se vyhněte. A pokud i tak se tam nějakým záhadným způsobem dostanete, tak urřitě zajdětě do Fudo and you!

You may also like

1 comment

Sonspeby 2.6.2021 at 11:13

That’s an interesting point of view.

Reply

Leave a Comment