Home Místa Milovaná Budapešť /kavárny, restaurace

Milovaná Budapešť /kavárny, restaurace

by Matěj 18.5.2017 0 comment

Velikonoce a narozeniny dvou členů mojí rodiny (jeden z nich je pes). To Chtělo pořádnou oslavu. S kombinací slevy na ubytování na Airbnb a prodlouženého víkendu přes Velikonoce byla nejlepší možnost výlet ! O městě bylo rozhodnuto celkem jednoduše, Bratislava nás nikoho moc nelákala, Prahu známe všichni a Budapešť je nádherná, cenově dostupná a poměrně blízko. Vybrali jsme ubytování pro 7 v centru Budapešti (lepší lokace snad být ani nemohla) a jelo se.

S Matějem jsme v Budapešti už před rokem byli a zamilovali jsme si to tam. Pořád nechápu, jak je možné, že v takovým městě je tak obrovská koncentrace takových super podniků. Proto náš výlet byl hodně o jídle, v kombinaci s hodně přijatelnýma cenama = ráj. Měli jsme už z minulého roku svoje oblíbence, některé jsme objevili letos a podnik, na který jsme se těšili asi nejvíc, byl zavřený – důvod víc se zase vrátit! (ten podnik, který byl zavřený – Szimply – nechutnali jsme, ale z jejich instagramu bychom si dali asi vše)

Nestihli jsme toho určitě více, ještě nás hodně mrzí DIY restaurace. Zde nás zaujal koncept, podívali se dovnitř, popovídali s obsluhou, ale bohužel nám nevyšel čas. V restauraci je normálně sporák, vy si vyberete jídlo, dostanete tablet s video návodem a uvaříte si vlastní jídlo.  Obsluha donese všechny potřebné a navážené ingredience a pak už vaříte. Podle nás skvělej způsob na setkání s kámošema.

 

 

Mazel Tov

Izraelská kuchyně v asi nejromantičtějším prostředí. Byli jsme tam 2x a vždy hrála živá hudba – poprvé na klavír, teď na housle. Nevíme, jestli máme takový štěstí, nebo je to pravidelné. Restaurace je udělaná ve staré rozpadlé budově, což je pro Budapešť celkem typické. První část prostoru je jakoby uvnitř budovy a plynuly přechází do dvorku. Uprostřed dvorku je nádherný strom ověnčený světýlkama. Na výběr mají klasickou orientální kuchyni – hummusy, saláty, kebaby…. My jsme si dali 2 hlavní jídla a salát.  Hummus byl dobrý, ale určitě jsme měli lepší – např v NENI ve Vídní.

Byl to vlastně burger, kde bulka byla z plátků pečených batát uvnitř byl salát, omáčka a falafel. Falafel byl hodně dobrý, ideální konzistence, ale jídlo jako celek, do sebe tak nějak nesedělo. Prostě tomu něco chybělo. K tomu jsme chtěli malý salátek, který Matěj omylem objednal velký – za 1300 HUF jsme dostali nakrájenou zeleninu. (trošku fail).

Jen obsluha byla ten den taková nijaká. Všichni se tvářili hrozně naštvaně, asi se už těšili na obědovou pauzu, což je samozřejmě neomlouvá. Věříme tomu, že to není nic pravidelného.

Goa Moma Coffee

Přijemná malá kavárnička s dobrým kafem a úžasným prostředím. Plus, hned vedle je super home deco shop 🙂

Karavan

Karavan je vlastně zahrada plná foodtrucků, je jich tam asi 15 – a jsou dost zajímavý – třeba The Real Cheeseburger – místo masa máte v burgeru smažák z různých druhů sýrů v různých kombinacích s ostatníma surovinama. Mají užasný název a i přesto, že si teď říkáte, že smažák v bulce přece nemůže chutnat dobře, tak Vám garantujeme, že chutná super. Poté klasické burgery, veganburgery, nějaké ty pizzy a další klasické street foody.  Je to v takové hodně párty čtvrti a hned vedle Simply Kert, což jsme v ten večer dost uvítali.

 

Bagel

Další polo-na stání záležitost. Poboček mají po Budapešti více, takže je velká pravděpodobnost, že na nějakou pobočku narazíte. Bagel mají fakt výborný, a když je tam napsaná nějaká surovina, tak tam fakt je a není jí zrovna málo – my si dali bagel s avokádem za 950 HUF, a fakt tam byla půlka velkýho avokáda, až nám to z toho padalo. Bagely připravují před očima a ani na předchozích se vůbec nešetřilo.

Zing Burger

Takový hodně lepší burgery z MCD, ale fakt v tom dobrým slova smyslu. Měkké bulky z víkendového pečiva, ale žádný shit, fakt dobrá bulka. Maso je velikostně tak akorát a výborně propečené. Na výběr mají z klasický kombinací, které neurazí ale ani nějak extra nepřekvapí. Po Budapešti mají docela hodně poboček, potkali jsme dokonce i nějaký foodtruck.

Madal Cafe

Parlament, asi nejznámější památka Budapešti, která je sice silně inspirovaná Londynským Westminstrem, ale je možná ještě hezčí. Hned vedle je moc hezká kavárna Smúz, kde jsou vyšší ceny, ale za ten výhled to stojí. Pokud půjdete asi 200 metrů dál, tak narazíte na tuto hezkou, prostornou kavárnu, kde kafe stojí tak jak má a je uděláno tak, jak se má. Prostor je hodně prodyšný a hlavní složku tvoří dřevo – tak to tam překvapivě nevoní po kávě ale po dřevu- hodně intenzivně, až by to někomu mohlo i vadit. Mají i zahrádku, a strašně hezký kafe servis! Nejlepší tácky na kafe jaké jsme kdy viděli.

 

You may also like

Leave a Comment